1. Ordumuz, Türk birliğinin, Türk Kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir. Mustafa Kemal ATATÜRK
    Duyuruyu Kapat

Photoshop Anlatım | Su Efekt

'Adobe Photoshop Döküman Part 1' forumunda Gavûr Mümin tarafından 5 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

1. Gavûr Mümin TUĞGENERAL

• Web - Grafik Komutanı
    Alınan Beğeniler:
    16

Özel Mesaj
    Öncelikle Logomuzu Hazırladığımız Arkaplan'ımızın üzerine konumlandıralım.
    Eğer Aqua bir renk tonu ile kaplarsak daha iyi duracağı için aşağıdaki dünyaya benzer Evrensel Renk İkonları panelinden 'Solid Color' sekmesinden
    Renk Tonumuzu Seçelim

Ben bu renk tonunu kullanıyorum genelde isteğe göre değiştirebilirsiniz göz zevkinize göre.

Daha sonrasında ALT tuşuna basılı tutarak katmanda herhangi bir yere tıklayıp rengin sadece Logomuza etki etmesini sağlayalım

Karışım Modlarından uygun olan hangisi ise onu seçelim ben
    Color Burn seçtim.

Ve opaklık seviyesini göz kararımızla ayarlayalım
    Vibrance ve Levels Ayarlarıylada isteğe göre oynayabiliriz.

-------------------------------
    Daha sonrasında 'Water Splash' ımızı (Su Damlaması) ekliyoruz.
    Ve eğme aracı ile kenarlıklara uygun bir şekilde eğiyoruz.
    "Eğer arkaplanı siyah bir png bulduysanız karışım modunu 'Lighteen' veya 'Screen' yaparak siyah yerlerini yok edebilirsiniz"

Daha sonra logomuzun olduğu katmana gelip uygun bir fırça ile suyun altında kalan kısımlarını Maske İlave Ederek siliyoruz.
    Aynı şekilde su efektimizin keskin hatlarınıda temizliyoruz.

Etrafada ufak su parçacıkları iyi durabilir bu yüzden başka bir su efekti png daha ekliyorum.
    Bu işlemi isterseniz 'Water Splash' veya ' Particles' brushları edinerek fırça ilede yapabilirsiniz.

Su efektimize ALT'ye basılı tutup maske ikonuna 1 kez basarak içi siyahla dolu bir maske ilave ediyoruz.

Ve logomuzun etrafında gözükmesini istediğimiz alanları maskenin içerisinden beyaz renk ile boyayarak belirliyoruz.

İsteğe bağlı olarak her 2 su efektinede 'Solid Color' sekmesinden renk ilavesi yapabilirsiniz.

Opaklık seviyeleri ve karışım modları tamamen sizin göz kararınıza bağlıdır devrelerim.

ALACAĞINIZ SONUÇ:
    Dökümanları Nasıl Bulabilirsiniz?

'Water Splash PNG'

'Water PNG'
    Vb. Arama terimlerini Kullanarak yüzlercesine ulaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş